Spodnie robocze

Dbając o jak największą wygodę i bezpieczeństwo pracowników w różnych branżach, oferujemy wysokiej jakości spodnie robocze męskie, dostępne w wielu rozmiarach, fasonach i odcieniach. Stanowią skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami i wieloma niebezpiecznymi czynnikami, na które można być narażonym w miejscu pracy. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz męskie spodnie robocze z długimi nogawkami, ogrodniczki, szorty, spodnie trudnopalne, ocieplane, z odpinanymi nogawkami, elementami odblaskowymi i wiele innych modeli, które dopasujesz do warunków pogodowych i charakteru wykonywanej pracy. Dostarczamy wyłącznie sprawdzone produkty, które charakteryzuje niezawodność, praktyczność, bezpieczeństwo użytkowania oraz estetyczne wykończenie.

Jest 32 produktów.

Pokazano 1-12 z 32 pozycji

Aktywne filtry

Spodnie robocze męskie - rodzaje

Długość spodni roboczych ma znaczny wpływ na komfort wykonywanej pracy - należy dostosować ją do panujących w niej warunków i charakteru realizowanych na co dzień zadań. Do najchętniej wybieranych modeli należą spodnie robocze BHP z długimi nogawkami, choć dostępne są również wersje na lato czy spodnie z odpinanymi nogawkami. Ze względu na krój wyróżnić można spodnie robocze męskie do pasa oraz tak zwane ogrodniczki. Te pierwsze zasłaniają jedynie dolną część ciała i okazują się wygodniejsze w pracy wykonywanej w pozycji klęczącej lub pochylonej. Na komfort pracy wpływ będzie miał przede wszystkim odpowiednio dobrany rozmiar - spodnie nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. W niektórych modelach konieczny okaże się dobór paska lub szelek, które zadbają o dodatkowe podtrzymanie spodni. Dobrym wyborem będą w tym przypadku spodnie robocze z nakolannikami - dzięki specjalnym wzmocnieniom zapewnią skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których może dojść podczas pracy w pozycji klęczącej. Odpowiednia konstrukcja spodni zadba dodatkowo o swobodę wykonywanych ruchów.

Męskie spodnie BHP na szelkach, znane również pod nazwą ogrodniczek, są zwykle wyposażone w bardzo praktyczne kieszenie znajdujące się na wysokości klatki piersiowej. Ułatwiają tym samym szybki dostęp do najpotrzebniejszych narzędzi, zwłaszcza podczas prac wykonywanych na wysokościach. Męskie spodnie robocze na szelkach chronią nie tylko nogi i biodra pracownika, ale również jego klatkę piersiową przed zabrudzeniem czy działaniem niebezpiecznych czynników zewnętrznych. Dla osób pracujących po zmroku lub wykonujących roboty drogowe przeznaczone są odblaskowe spodnie BHP męskie, które zapewnią odpowiednią widoczność przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Na ciepłe dni lepiej wybrać szorty lub spodnie robocze męskie z odpinanymi nogawkami na zamek czy napy, w chłodniejszych dniach lub przy pracy wykonywanej w niskich temperaturach sprawdzą się wersje ocieplane. Przy pracy z ogniem oraz w środowisku, w którym istnieje ryzyko poparzenia (np. podczas spawania), należy stosować trudnopalne spodnie robocze męskie.

Spodnie robocze BHP - jakie wybrać?

Wybór męskich spodni BHP powinien być podyktowany kilkoma istotnymi czynnikami, mającymi wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale i komfort pracy. Pierwszą ważną kwestię stanowi oczywiście odpowiednia długość i krój. Aspekty takie jak szerokość nogawek, wysokość stanu, odpowiednio zakończone szwy czy obecność dodatkowych szlufek będą miały wpływ na funkcjonalność spodni. Materiał powinien być elastyczny, tak aby bez problemu dopasował się do ciała nawet w dość nietypowej pozycji, zapewniając jednocześnie pełną swobodę ruchów. Spodnie robocze BHP wykonane są najczęściej z mieszanki bawełny i poliestru - takie połączenie zapewnia przede wszystkim odpowiednią trwałość. Ostatnia istotna kwestia to obecność funkcjonalnych kieszeni narzędziowych - ważne, aby były umiejscowione w kilku newralgicznych miejscach, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie najpotrzebniejszych przedmiotów i ułatwić sięganie po nie w trakcie wykonywanej pracy.

Męskie spodnie BHP w ofercie sklepu Bhp-express.com

Dostępne w naszym sklepie internetowym spodnie robocze męskie znajdą zastosowanie w wielu branżach - od budowlanej, przez wykończeniową, aż po rolnictwo, prace drogowe czy strażackie. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać klientom kompleksowe zaopatrzenie w zakresie ubioru oraz środków ochrony indywidualnej. Wszystkie oferowane przez nas spodnie BHP męskie odznaczają się wysoką jakością wykonania oraz estetycznym wykończeniem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.