Obuwie robocze

W asortymencie sklepu Bhp-express.com znajdziesz solidne i wygodne buty robocze dedykowane wielu różnym branżom. Dostępne w naszej ofercie produkty wykonane zostały z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych i stanowiących skuteczną ochronę przed innymi zagrożeniami w miejscu pracy. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a dzięki antypoślizgowym podeszwom i bardzo dobrym właściwościom amortyzującym eliminują ryzyko upadku. Oferujemy buty robocze letnie i zimowe, a w tym sandały, półbuty, trzewiki oraz kalosze, również w wersji ocieplanej, wyposażone w funkcjonalny kołnierz. Dostępne w naszym asortymencie obuwie robocze wyprodukowane zostało zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy jakościowe. Oferujemy markowe buty robocze męskie od znanych i cenionych na rynku producentów.

Jest 99 produktów.

Pokazano 1-12 z 99 pozycji

Aktywne filtry

Buty robocze - rodzaje

Chronią stopę przed działaniem skrajnych temperatur, urazami mechanicznymi, a także substancjami żrącymi czy toksycznymi. Dostępne w naszej ofercie buty BHP są w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed kilkoma rodzajami zagrożeń jednocześnie. Wybierając odpowiednie obuwie robocze, należy dostosować jego parametry użytkowe do warunków panujących w miejscu pracy. Buty do pracy sklasyfikować można na bezpieczne, ochronne oraz zawodowe.

 • Buty bezpieczne (S) wyposażone są w podnoski wytrzymujące siłę nacisku równą co najmniej 200 J. To obuwie robocze, które jest odporne na ściskanie z siłą równą minimum 15 kN. Szczególne wymagania dotyczące tego rodzaju butów zostały określone w normie PN-EN ISO 20345.
 • Obuwie ochronne (P) to buty z noskami wytrzymującymi uderzenie z siłą około 100 J. Tego rodzaju buty robocze BHP są również odporne na ściskanie z siłą co najmniej 10 kN. Dokładne wymagania dotyczące tego rodzaju obuwia ochronnego określa norma PN-EN ISO 20346.
 • Obuwie zawodowe (O) charakteryzuje się tym, że wykazuje właściwości ochronne butów roboczych, ale nie posiada podnosków. Tego rodzaju obuwie robocze może być stosowane w miejscach, w których nie istnieje ryzyko zmiażdżenia stopy. Dokładne wymagania dotyczące obuwia zawodowego określa norma PN-EN ISO 20347.

Bezpieczne buty robocze można dodatkowo podzielić na 4 klasy bezpieczeństwa:

 • buty robocze SB - zapewniają podstawowy poziom bezpieczeństwa, wyposażone w podnosek wytrzymały na uderzenia z siłą 200 J i zgniecenia do 15 kN;
 • buty robocze S1 - wyposażone w zamknięty obszar pięty, wykazują właściwości antyelektrostatyczne, absorbują energię na pięcie;
 • buty robocze S2 - zapewniają ochronę na poziomie S1, wykazując dodatkowo odporność na przepuszczalność i absorbcję wody. Tego rodzaju buty ochronne mogą być wyposażone w dodatkową warstwę ocieplającą;
 • buty robocze S3 - zapewniają ochronę na poziomie S2, a dodatkowo są wyposażone w odporną na przebicie podeszwę, którą charakteryzuje również głębszy bieżnik.

Ze względu na panujące w miejscu pracy warunki obuwie BHP można podzielić na:

 • buty zapewniające ochronę przed czynnikami mechanicznymi,
 • buty zapewniające ochronę przed czynnikami chemicznymi,
 • buty zapewniające ochronę przed czynnikami biologicznymi,
 • buty chroniące przed temperaturami,
 • buty chroniące przed czynnikami atmosferycznymi,
 • buty chroniące przed porażeniem prądem elektrycznym,
 • buty do pracy, w której istnieje ryzyko wybuchu,
 • antystatyczne buty pracownicze.

Bezpieczne buty BHP męskie z podnoskami

Buty BHP z noskami umieszczonymi w ich przedniej części zabezpieczają palce stóp przed uderzeniem, zmiażdżeniem lub nawet obcięciem. Dzięki specjalnej konstrukcji podnoski chronią palce z każdej strony i mogą występować zarówno w przypadku półbutów, trzewików, jak i butów z cholewką. Wyróżnić można buty robocze z metalowym noskiem, a także obuwie z podnoskiem kompozytowym. Obuwie robocze z metalowym noskiem to najczęściej występujące i chętnie wybierane obuwie BHP, również dlatego, że jest stosunkowo tanie. Duża wytrzymałość stali gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ale warto zwrócić uwagę na to, że buty z metalowym czubkiem są cięższe od pozostałych modeli. Firmowe buty robocze z kompozytowym noskiem są droższe, ale znacznie lżejsze, przez co zapewniają lepszy komfort użytkowania. Obuwie robocze męskie z kompozytowym podnoskiem zapewni także dobrą izolacyjność termiczną.

Obuwie robocze - jak wybrać?

Wybór obuwia roboczego powinien być podyktowany przede wszystkim specyfiką wykonywanej pracy. Buty budowlane powinny być wyższe, tak aby osłaniać nie tylko stopę, ale i kostkę. Na budowę odpowiednie okażą się zatem trzewiki spełniające normę S1P lub S3. W pracach, w których ważna jest nieprzemakalność obuwia, zastosowanie znajdą kalosze spełniające normy obuwia roboczego. Niskie buty robocze, takie jak półbuty czy sandały, sprawdzą się na halach lub w magazynach. Jeżeli w pracy niezbędne są buty robocze wentylowane, zwróć uwagę na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Najlepiej sprawdzą się oczywiście skórzane buty robocze wyposażone w dodatkowe wkładki wentylujące. Dobrym wyborem okażą się również materiały tekstylne o właściwościach wodoodpornych. Dostępne dziś na rynku obuwie robocze to połączenie wysokiej funkcjonalności z estetycznym wykonaniem. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych modeli, które trudno czasem odróżnić od obuwia codziennego, sportowego, a niekiedy nawet eleganckiego.

Męskie buty robocze w ofercie sklepu Bhp-express.com

Bhp-express.com to internetowy sklep z męskim obuwiem roboczym. Znajdziesz tu oryginalne modele spełniające niezbędne normy jakościowe i atesty BHP. Oferujemy obuwie dedykowane wielu branżom i przeznaczone do różnego rodzaju prac. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi profesjonalne buty przemysłowe, monterskie czy budowlane, dostępne w wielu rozmiarach, fasonach oraz kolorach. Cena obuwia roboczego jest różna i zależy w głównej mierze od jego przeznaczenia, materiałów wykonania oraz parametrów użytkowych. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem produktów dostępnych w tej kategorii.