Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Kolor

Kolor

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 6,00 zł - 4 423,00 zł

Odzież robocza

Bhp-express.com to internetowy sklep z odzieżą roboczą, zajmujący się kompleksowym zaopatrzeniem firm w niezbędne artykuły zapewniające skuteczną ochronę pracowników przed zagrożeniami, do których może dojść w trakcie wykonywanej pracy. Odzież robocza męska to wiodąca kategoria produktowa w naszej ofercie. W bogatym asortymencie sklepu znajdziesz robocze bluzy, czapki, fartuchy i płaszcze, kombinezony, kamizelki, koszule, koszulki, spodnie, kurtki, skarpetki, bieliznę, ubrania ochronne, a także różnego rodzaju akcesoria. Dokładamy największych starań, aby dostarczać naszym klientom kompletne rozwiązania w zakresie ubioru oraz środków ochrony indywidualnej. Nasza oferta to wysokiej klasy odzież robocza i bhp, spełniająca najwyższe standardy jakościowe.

Jest 117 produktów.

Pokazano 1-12 z 117 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest odzież robocza?

Odzież robocza ma na celu zabezpieczyć lub zastąpić prywatne ubranie pracownika, chroniąc je przed zabrudzeniami, do których może dojść w wyniku kontaktu z nieszkodliwymi dla zdrowia substancjami oraz zniszczeniem. Może być stosowana również w zakładach pracy, w których należy spełnić określone warunki sanitarne. Do odzieży roboczej zalicza się także tak zwaną odzież zawodową, stosowaną w poszczególnych branżach, np. ubrania dla gastronomii czy służby zdrowia.

Kiedy wymagana jest odzież robocza BHP?

Pracodawca powinien nieodpłatnie dostarczyć swoim pracownikom odzież oraz obuwie robocze w sytuacji, kiedy istnieje ryzyko, że ich osobiste ubrania mogą ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu w wyniku wykonywanej pracy. Obowiązek ten dotyczy również stanowisk, które wymagają odzieży roboczej z uwagi na pewne względy sanitarne, technologiczne czy związane z BHP. Ubranie robocze jest własnością pracodawcy, a więc powinien on zadbać o jego pranie czy konserwację, tak aby nie utraciło wymaganych parametrów użytkowych oraz ochronnych. Zawarte w Kodeksie pracy przepisy jasno wskazują odpowiedzialność pracodawcy w tym zakresie, wyraźnie zaznaczając jednak również obowiązek pracownika w zakresie stosowania odzieży roboczej podczas pracy.

Elementy odzieży roboczej

Na odzież roboczą składają się zwykle następujące elementy:

 • spodnie robocze (długie spodnie do pasa, ogrodniczki czy szorty),
 • koszulka z krótkim lub długim rękawem,
 • bluza lub koszula,
 • odzież wierzchnia chroniąca przed wpływem warunków atmosferycznych (kamizelki, kurtki przeciwdeszczowe lub ocieplane),
 • czapka robocza.

Odzież robocza a odzież ochronna BHP - różnice

Odzież robocza różni się od odzieży ochronnej BHP, mimo iż pojęć tych używa się zwykle zamiennie. Ta pierwsza nie wymaga certyfikowania, odzież ochronna z kolei musi posiadać odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ochronę przed danym niebezpieczeństwem. Ubranie robocze BHP zabezpiecza przed czynnikami, które nie zagrażają zdrowiu pracownika, chroni więc jego osobistą odzież wyłącznie przed zabrudzeniem lub zniszczeniem. Odzież ochronna z kolei ma za zadanie ochronić pracownika przed jednym lub kilkoma zagrożeniami występującymi na danym stanowisku pracy. Należy ją stosować w miejscach, w których istnieje ryzyko zranienia ciała lub przeniknięcia przez skórę niebezpiecznych substancji. Szczególnym zagrożeniem na stanowisku pracy jest kontakt z ogniem, wysoką temperaturą, prądem elektrycznym, wilgocią, substancjami chemicznymi czy biologicznymi. Odzież ochronna powinna stanowić również skuteczne zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Posiadając odpowiednie certyfikaty, potwierdza, że spełnia minimalne wymagania określone w danej normie.

Ze względu na właściwości i rodzaj zagrożenia odzież ochronną można podzielić na:

 • odzież niepalną,
 • odzież wodoodporną,
 • odzież kwasoodporną,
 • odzież olejoodporną,
 • odzież antyelektrostatyczną,
 • odzież chroniącą przed warunkami atmosferycznymi (np. przed zimnem czy mrozem),
 • odzież chroniącą przed czynnikami mechanicznymi,
 • odzież ostrzegawczą.

Odzież robocza i BHP - podział

Środki ochrony indywidualnej, w tym odzież, dzieli się na 3 kategorie:

 • kategoria I - zabezpieczenie przed minimalnymi zagrożeniami:
  • nieszkodliwe dla zdrowia zabrudzenia, np. środki czystości o słabym działaniu (do tej kategorii zalicza się między innymi fartuchy i koszule robocze czy kombinezony),
  • uszkodzenia mechaniczne o powierzchownych skutkach,
  • działanie gorącego czynnika o niewielkim stopniu zagrożenia (np. ubrania i fartuchy wykonane z niepalnych lub trudnopalnych materiałów),
  • czynniki atmosferyczne (np. robocza odzież przeciwdeszczowa czy ocieplana);
 • kategoria II - odzież chroniąca przed konkretnym czynnikiem, który nie zagraża życiu i nie powoduje poważnego oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu. W tej kategorii znajdują się ubrania:
  • chroniące przed przecięciem,
  • dla spawaczy,
  • dla pracowników mających kontakt z silnymi substancjami chemicznymi,
  • ostrzegawcze.
 • kategoria III - specjalistyczna odzież ochronna, która zabezpiecza przed najgroźniejszymi czynnikami. W tej kategorii znajdują się:
  • ubrania chroniące przed szkodliwymi dla zdrowia substancjami oraz mieszaninami chemicznymi i biologicznymi (m.in. profesjonalne kombinezony przeciwbiologiczne czy przeciwchemiczne),
  • odzież chroniąca przed promieniowaniem jonizującym.

Na podstawie tych kategorii można dokonać podziału na odzież roboczą (kategoria I) oraz odzież ochronną (kategoria II i III).

Z jakich materiałów wykonywana jest odzież robocza?

Odzież robocza produkowana jest najczęściej z bawełny, poliestru, poliamidu, akrylu oraz mieszanki poszczególnych tkanin. Każdy z tych materiałów wykazuje inne właściwości, które mogą bezpośrednio przekładać się na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Bawełna to naturalny materiał, który słynie przede wszystkim z bardzo dobrej przepuszczalności powietrza, dlatego doskonale sprawdza się w środowiskach ciepłych i suchych. Ubranie robocze BHP wykonane wyłącznie z bawełny nie sprawdzi się natomiast na stanowiskach pracy, którym towarzyszy duża wilgotność, lub na których panują zmienne warunki atmosferyczne. Poliester jest włóknem syntetycznym. Materiał ten charakteryzuje duża wytrzymałość. Podobne właściwości wykazuje poliamid. Odzież robocza wykonana z tych tkanin będzie odorna na uszkodzenia mechaniczne, kontakt z czynnikami materialnymi oraz ścieranie. Zdecydowanie bardziej rozciągliwe i sprężyste są akryl oraz elastan, które dzięki odpowiedniej miękkości zapewniają dużą swobodę ruchów, zwłaszcza w niezbyt wygodnych pozycjach ciała (np. w trakcie prac montażowych). Ciuchy robocze i odzież ochronna mogą być również wykonywane z innych materiałów takich jak polar, ortalion, flanela czy stylon. Najczęściej stosuje się jednak mieszanki bawełny i poliestru, a także bawełny i poliamidu, które znajdują zastosowanie we wszystkich kategoriach odzieży roboczej i BHP. W naszym sklepie z odzieżą roboczą znajdziesz wysokiej jakości ubrania wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu z łatwością dostosujesz je do warunków panujących na Twoim stanowisku pracy.

Ubrania BHP i odzież robocza - jak wybrać?

Odzież robocza i odzież ochronna mają bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracy. Źle dobrane mogą w znacznym stopniu ograniczać swobodę ruchów lub drażnić skórę, a także doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji grożących utratą zdrowia lub życia. Dlatego właśnie cena odzieży roboczej czy ochronnej nie powinna stanowić jedynego kryterium wyboru. Najważniejszymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę, są przede wszystkim właściwości użytkowe oraz dopasowanie ubrań do konkretnego stanowiska pracy. Wybór odzieży ochronnej powinien uwzględniać również występujące na nim zagrożenia. Ważnymi kryteriami wyboru będą także rodzaj materiału oraz sposób wykonania odzieży, wpływające bezpośrednio na komfort jej użytkowania.

Ubrania ochronne i męska odzież robocza - sklep Bhp-express.com

Sklep internetowy Bhp-express.com to wysokiej klasy odzież robocza męska oraz specjalistyczne ubrania ochronne, dedykowane wielu branżom. W naszym asortymencie znajdziesz wyjątkowo komfortową i zapewniającą bezpieczeństwo użytkowania odzież, którą wybierzesz pod kątem rozmiaru, fasonu, koloru oraz przeznaczenia. Oferujemy wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i zniszczenia ubrania robocze, a także odzież chroniącą przed oddziaływaniem wysokich temperatur czy niebezpiecznych substancji chemicznych. Dostępna w naszym sklepie odzież robocza wzbogacona została o funkcjonalne kieszenie i przegródki, które jeszcze bardziej podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo wykonywanej pracy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.